automn

آهن آلات

automnRight
social
#

آهن آلات

بهترین برندهای میلگرد در ایران

پنج شنبه سوم 4 1400


در سال های اخیر فولاد سازان ایرانی با استفاده از بروزترین تجهیزات آزمایشگاهی و کیفی توانسته اند به در حوزه تولید فولاد خیلی خوب عمل کنند. یکی از محصولات مهم در صنعت فولاد را میتوانیم، میلگرد بخوانیم، به این دلیل که میلگردها اجزای اصلی در ساختمان های اسکلت فولادی هستند. 

 • شرکت ذوب آهن اصفهان
 • کارخانه فولاد کویر کاشان
 • مجتمع فولاد خراسان
 • کارخانه فولاد میانه
 • فولاد آناهیتا گیلان
 • مجتمع فولاد روهینا
 • شرکت فولاد کوثر اهواز
 • فولاد بافق یزد
 • فولاد ابرکوه یزد
 • مجتمع فولاد شاهین بناب

شرکت ذوب آهن اصفهان تولید کننده برتر ایران

یکی از بزرگترین و بهترین کارخانه های تولید کننده میلگرد و به طور کلی محصولات فولادی در ایران کارخانه ذوب آهن اصفهان است که با داشتن تکنولوژی های بسیار پیشرفته ظرفیت تولید بسیار بالایی را دارد، این کارخانه در ابتدا  کار خود را با 550 هزار تن شروع کرد و پس از آن توانست به افتخارات زیادی دست پیدا کند، و میلگرد ذوب آهن یکی از بهترین برندهای ایرانی است. 

کارخانه فولاد کویر کاشان

این کارخانه برای بار نخست تولیدات خود را در سال 1379 آغاز کرد و با توجه به نیاز بازار توانست به  دستاورد های زیادی دست پیدا کند، قیمت میلگرد کویر کاشان بسیار مناسب بوده و یکی از بهترین برندهای ایرانی در تولیدات فولاد است. 

(0) نظر

اجزای داربست

سه شنبه شانزدهم 10 1399

اگرچه داربست انواع مختلفی دارد اما می توان گفت که اجزای تشکیل دهنده آنها تقریباً یکسان است. و انواع داربست اجزای یکسانی دارند.  ممکن است در بعضی موارد کم و زیاد شود ، اما به طور کلی ، اجزای داربست عبارتند از:


شمع های شیب دار ، لوله های نگهدارنده ، پایه های عمودی ، لوله های افقی ، ستون ها ، تخته های فرعی ، براکت های دیواری دروازه ، براکت ها ، میله های اتصال شکاف دار ، براکت های نگهدارنده ، دیسک های داربست افقی ، بست پله ای و گام ، پل ، گیره گوشه راست ، زیر سقف اتصالات ، گیره مفصل گردان ، گیره زیر لوله ، صفحه زیر ستون ، گیره چرخان ، گیره برشی ، مهار انتهایی ، پایه قابل تنظیم ، داربست ، کفش چوبی ، توپ های پلاستیکی ، پوشش داربست ، جک داربست ، چرخ داربست متحرک ، نردبان ، سیم داربست ، کفش پایه و بلند کنید


برخی دیگر از اجزای داربست عبارتند از:

 • لجر: لوله هایی که از خم شدن لوله استاندارد جلوگیری می کنند.
 • Transform: لوله ای که لوله های پایه داخلی و خارجی را به هم متصل می کند.
 • سکوی کاری به نام سکو.
 • از صفحه پایه برای توزیع بار بین لوله های عمودی و زمینی استفاده می شود.
 • برای سطوح نرم ، از صفحه دیگری به نام صفحه کف در زیر صفحه پایه استفاده می شود.
 • گیره های صفحه انگشتان پا برای امنیت کارگران روی تخته های قرنیز قرار می گیرد.
 • لوله های کج که برای افزایش مقاومت در بین لوله های عمودی قرار می گیرند ، بریس نامیده می شوند.
 • لوله هایی که برای محافظت از ایمنی کارگران و جلوگیری از سقوط آنها در داربست نصب می شود ، ریل گارد نامیده می شوند.
مقررات ایمنی داربست


 • داربست باید با رعایت کامل اصول ایمنی نصب شود ، در غیر این صورت برای کارگران و حتی عابران پیاده خطرناک خواهد بود. نکات زیر مربوط به کار با داربست برای حداکثر ایمنی است.
 • پایه های داربست عمودی یا استاندارد همه باید در یک خط مستقیم قرار بگیرند. قیمت لوله داربست را در لینک زیر ببنید. 
 • حداکثر فاصله بین پایه های عمودی نباید بیش از دو متر باشد.
 • لوله ها و پایه های داربست باید فاقد هرگونه تغییر شکل ، انحراف ، شکستگی یا بریدگی باشد.
 • برای هر دو متر ارتفاع ، حدود شش تا هفت پله لازم است.
 • بهترین قسمت داربست برای دسترسی به قسمتهای بالاتر ساختمان پله است.
 • هرگز از نردبان های کوتاه و چوبی برای رسیدن به بالای سکو استفاده نکنید زیرا ممکن است شکسته شود.
 • تخته هایی که برای عبور روی پله ها قرار می گیرند باید با سیم های مخصوص روی پله ها محکم شوند.
 • تخته های داربست در صورت طول پنج متر به دو میله مهار کننده پایین و در صورت بیشتر از پنج متر به سه میله مهار کننده احتیاج دارند
 • سکوی داربست استاندارد باید از 150 تا 250 کیلوگرم در متر مربع مقاومت کند.
 • بهترین زاویه برای پایه های نردبان با زمین حدود 68 تا 75 درجه است.
 • پایه نردبان داربست باید به ازای هر چهار متر ارتفاع یک متر به عقب کشیده شود.
 • نردبان یکی از خطرناکترین قسمتهای داربست است که باید قبل از شروع کار دقیقاً مورد بازبینی قرار گیرد. هنگام انجام کارهای برقی ساختمان بهتر است از نردبان های عایق بندی شده یا غیر رسانا استفاده کنید.
 • برای حداکثر ایمنی نردبان داربست باید فلزی و حدود یک متر بالاتر از محل کار باشد.

(0) نظر

روش های خمکاری لوله

دوشنبه بیست و ششم 8 1399


بهترین وسیله برای انتقال سیالات، مایعات، نفت و گاز لوله های فولادی می باشند. به دلیل تنوع در کاربردهای این محصولات در ساخت و تولید این محصولات فولادی تنوع زیادی وجود دارد. برای مثال از انواع لوله های فولادی می توان به لوله گازی، لوله جداره چاه ، مانیسمان ، لوله مبلی ، لوله گالوانیزه و درزدار و… اشاره کرد. از دیگر مصارف لوله های فولادی در پروژه های گازرسانی و برای انتقال خطوط گاز می باشد.


در خطوط انتقال گاز آب و یا دیگر سیالات از دو نوع لوله توکار و روکار مورد استفاده قرار می گیرد. گاهی برای تغییر انتقال مسیر لوله یا برای زوایای مسیر به لوله هایی که دارای انحنا می باشد نیاز است. با استفاده از روشی که به آن خمکاری لوله یا BEND می گویند این مقاطع فولادی را مطابق با اصول خم کرده سپس مورد استفاده قرار می دهند. خمکاری لوله های فولادی باید مطابق با اصول و قوانینی باشد که در این مطلب قصد داریم تمامی این موارد را بررسی کنیم.


آموزش خمکاری لوله

در خمکاری لوله های فولادی ظرفیت لوله از عوامل بسیار پر اهمیتی است که باید قبل از شروع کار مد نظر قرار داد. ظرفیت خمکاری لوله با میزان کربن موجود در آن رابطه عکس دارد. یعنی هرچه مقدار کربن بیشتر شود میزان شکنندگی مقطع بالا رفته و در نتیجه از مقدار مقاومت لوله در برابر خمکاری کم می کند. سه حالت کلی سرد، گرم و القایی به عنوان روش های خمکاری لوله می باشد. انتخاب نوع شیوه خمکاری رابطه مستقیمی با اندازه لوله فولادی، میزان شعاع خمکاری، ویژگی های مقطع و… دارد. برای مثال مقاطعی که دارای ۱.۲ درصد کربن باشند را به شیوه سرد و مقاطعی که کربن موجود در آن از ۱.۲ درصد بیشتر باشد را به شیوه گرم که با اعمال دما و حرارت همراه است خم می کنند.


انواع روش های خمکاری لوله

همانگونه که ذکر کردیم سه روش در خم کردن این مقاطع فولادی پر مصرف وجود دارد. در ادامه به بررسی این سه روش و نکات انجام آن خواهیم پرداخت:


خمکاری به روش سرد

شیوه سرد در خم لوله خود انواع مختلفی دارد:


۱- خمکاری کششی چرخشی


در این شیوه لوله که توسط گیره به قالب محکم چفت شده است با یکدیگر شروع به چرخیدن می کنند سپس لوله در درون قالب قرار می گیرد و خم می شود. با مکانیزم خاصی که دستگاه خمکاری کششی دارد همچنین حرکت اهرم این دستگاه همراه با لوله، از دفرم یا بیضی شدن لوله جلوگیری می شود.


۲- خمکاری سه غلتکی


این روش مورد استفاده در مقاطع با قطر زیاد می باشد. برای خم کردن مقاطع به این روش مقطع از بین ۳ غلتک عبور می کند و فرم دایره ای به خود می گیرد.

(0) نظر

تاریخچه گالوانیزاسیون

دوشنبه بیست و ششم 8 1399

گالوانیزاسیون به روش غوطه وری گرم به زبان ساده یک پوشش است که در آهن یا فولادی که از نظر ترکیب و طراحی مناسب برای گالوانیزه است توسط فروبردن در وان مذاب روی تشکیل می‌گردد.


ورق گالوانیزه به روش غوطه وری گرم نزدیک به ۱۵۰ سال است که کاربرد دارد. بیشتر رویی که در جهان تولید می‌شود جهت پوشش دهی مصرف می‌گردد. مهم‌ترین علت مقاومت روی به تجزیه طبیعی، ماهیت مقاومت آن می‌باشد. در این روش قطعه مورد نظر در وان مذاب روی با دمای حدود ۴۶۰ درجه سانتی گراد غوطه ور می‌شود. پس از خارج شدن قطعه روی ابتدا با اکسیژن و سپس با کربن واکنش داده و لایه‌ای مقاوم نسبت به زنگ زدگی را تولید می‌نماید. این عملیات فلز را نسبت به زنگ زدگی مقاوم می‌نماید


تاریخچه گالوانیزاسیون

گالوانیزاسیون قطعات و سازه‌های فلزی به منظور جلوگیری از خوردگی و مقاوت بیشتر در مقابل تأثیرات آب و هوایی انجام می‌شود پیشینه این دانش به سال‌های ۱۷۳۷ تا ۱۷۹۸ بر می‌گردد که یک دانشمند ایتالیایی در سال ۱۷۷۵ از دانشگاه BOLOGENS در مقام پروفسوری این دانشگاه در رشته کالبدشناسی به صورت اتفاقی دریافت که پای قورباغه مرده زمانی که یک تکه فلز آن را لمس می‌کند حرکت می‌کند او از این طریق دریافت که فلزات بر روی موجودات زنده اثر الکتروشیمیایی ایجاد می‌نمایند گالوانی نتایج کارهایش را در سال ۱۷۹۱ منتشر کرد پژوهش‌های او راه را برای اتخاذ تصمیمیات بزرگ در بین دانشمندان این عرصه هموار تر نمود. تا آن جا که ولتا نیز یک ایده مخالف را پیشنهاد کرد او فکر می‌کرد دلیل این موضوع قوس فلزی می‌باشد بعد از این مجموعه آزمایش‌های، بحث و بررسی روی الکترو تراپی در موجودات زنده آغاز شد.


آهن و فولاد از زمان پیدایش زندگی انسان را راحت کرده‌اند به دلیل راحتی تولید، دوام، و راحتی روش مونتاژ فولاد تقریباً همه جا بکار برده می‌شود بیشتر پیشرفت‌ها و ایجاد تکنولوژی‌ها با استفاده از فولاد به وجود می‌آید. خوردگی عامل بخش عمده‌ای از شکست و تخریب آهن و فولاد می‌باشد و جلوگیری از آن اهمیت زیادی دارد.


فولاد تمایل به جذب اکسیژن دارد. این تمایل باعث خوردگی و ترکیبات شیمیایی فولاد می‌شود و آن را از بین می‌برد؛ و به دلیل تجزیه متلاشی می‌شود. آخرین و تکان دهنده‌ترین نمونه این امر در زلزله در ترکیه منطقه مارامارا مشاهده گردید. گالوانیزاسیون به روش غوطه وری گرم یک روش پوشش دهی به وسیلهٔ فلز روی می‌باشد؛ و در نهایت فرایند پوشش، آهن با روی پیوند شیمیایی تشکیل می‌دهد. گالوانیزاسیون به روش غوطه وری گرم به زبان ساده یک پوشش است که در آهن یا فولادی که از نظر ترکیب و طراحی مناسب برای لوله گالوانیزه است توسط فروبردن در وان مذاب روی تشکیل می‌گردد.


گالوانیزه به روش غوطه وری گرم نزدیک به ۱۵۰ سال است که کاربرد دارد. بیشتر رویی که در جهان تولید می‌شود جهت پوشش دهی مصرف می‌گردد. مهم‌ترین علت مقاومت روی به تجزیه طبیعی، ماهیت مقاومت آن می‌باشد.

(0) نظر

انواع لوله گالوانیزه

دوشنبه سی یکم 6 1399

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه از روی روی به روش گالوانیزه تولید می شود که هدف اصلی آن جلوگیری از خوردگی لوله های فولادی است. کنترل خوردگی محصولات فولادی یکی از مهمترین موضوعات در صنعت است و تا به امروز روشهای مختلفی برای جلوگیری از خوردگی فولاد در صنعت ایجاد شده است. در بعضی موارد ، پوشش سخت افزار ، مانند پوشش با رنگ و پوشش محافظ و رنگ ، از مزیت بیشتری نسبت به سایر موارد برخوردار است. در برخی موارد ، پوشش های ایجاد شده با روش آبکاری کارایی بیشتری دارند. به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی ، امروزه از لوله گالوانیزه به طور گسترده ای در صنایع مختلف استفاده می شود و به همین دلیل توجه خاصی به این نوع پوشش ها شده است.تعریف گالوانیزه


گالوانیزه روشی برای تولید لوله گالوانیزه است که با ایجاد پوشش روی روی لوله فولادی انجام می شود. ضخامت فلز روی پوشش داده شده روی این محصول حدود 15 میکرون است که بسته به میزان و نوع مصرف می توان از آن استفاده کرد. این پوشش از یک لایه روی تشکیل شده است که با ترکیبات آهن نیز ترکیب می شود. لایه روکش شده روی لوله گالوانیزه حاوی مقادیر مختلف فلزات آهنی و روی است که مقدار آنها به فاصله از پایه فولادی بستگی خواهد داشت. به فولاد گالوانیزه فولاد گالوانیزه گفته می شود.


(0) نظر

اصول لوله کشی ساختمان

يکشنبه دوم 6 1399

هنگام قرار دادن لوله ها در زمین باید این نکته را مد نظر داشت که لوله کشی نباید بسیار عمیق و یا بسیار سطحی باشد. قرار دادن لوله ها در عمق زیاد باعث آسیب رسیدن به آنها در اثر فشار خاک می شود و تعمیر آنها را با مشکل مواجهه می کند. همچنین اگر آنها به صورت سطحی در یک گودال معمولی تعبیه شوند نیاز به مراقبت بالایی دارند و ممکن است با عبور ماشین سنگین از روی گودال، لوله ها نشست پیدا کنند و آسیب ببینند. ادامه اصول لوله کشی آب ساختمان را در این نوشته بخوانید. 


تامین کیفیت آب از طریق شبکه های آبرسانی عمومی صورت می گیرد که این امر با رعایت قوانین و استانداردهای لازم در تامین آب شرب ممکن می شود. برای استفاده از آب آشامیدنی سالم بدون تغییر رنگ و مزه ابتدا باید لوله ها را از جنس مرغوب و با کیفیت انتخاب نمود. در صورت نصب لوله های نامرغوب امکان نشتی آب وجود دارد و کیفیت آب آشامیدنی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

لوله کشی فاضلاب باید دارای ظرفیت مناسب باشد تا بدون گرفتگی و انباشتن فاضلاب آنها را به فاضلاب شهری منتقل و از ساختمان دور نماید. عدم توجه به ظرفیت لوله ها موجب انباشته شدن مواد جامد و رسوب در آنها شده، در نتیجه لوله ها مسدود می شوند و نیاز به تخلیه پیدا می کنند.


هنگام لوله کشی باید به این نکته دقت کرد که لوله ها در مکان های دور از انجماد نصب شوند زیرا انجماد موجب ترک خوردن آنها و نشتی آب می گردد. علاوه بر آن مکان قرارگیری لوله ها باید در مکانی باشد که بتوان به آسانی به آنها دسترسی داشت و در صورت نیاز به تعمیر آنها را بررسی نمود. لوله های آب گرم و سرد اصولاً در مکانی نصب می شوند که از خوردگی، سایش، انجماد، انفجار و یا عوامل دیگر در امان باشند. لوله کشی و اتصالات آن باید غیر قابل نفوذ باشند تا بتوان آنها را از آلودگی ها دور نگه داشت و به راحتی مورد استفاده قرار داد. علاوه بر آن مکان هایی که در مسیر لوله کشی قرار می گیرند باید در برابر نشتی مقاوم باشند و به آسانی بتوان آنها را تمیز نمود.


برای استفاده از آب تمیز باید چند خروجی در ساختمان تعبیه شود تا بتوان در مواقع لزوم به آب مورد نیاز دسترسی داشت.

برای دسترسی به میزان آب مورد نیاز باید از یک پمپ در ساختمان استفاده شود. تامین آب لازم برای ساختمان های اداری و یا منازل مسکونی باید بر اساس فشار استاندارد باشد.


لوله کشی یک ساختمان باید به گونه ای انجام شود که منجر به هدررفت آب و یا ورود آب تمیز به فاضلاب نشود. آب آشامیدنی باید از طریق لوله کشی صحیح در داخل ساختمان تامین شود. برای رعایت بهداشت شخصی، دسترسی آسان به آب امری بسیار ضروری است.


طراحی و اجرای سیستم لوله کشی ساختمان باید به گونه ای باشد که مواد زائد و فاضلاب از طریق لوله ها وارد فاضلاب شوند. در صورت وجود فاضلاب شهری در نزدیکی ساختمان، زهکشی ساختمان باید به آن ریخته شود. اما در صورت عدم وجود فاضلاب شهری باید از مخازن مخصوص برای دفع فاضلاب انسانی و مواد زائد برای جلوگیری از ایجاد مزاحمت برای ساکنین ساکنین استفاده شود.


طراحی سیستم زهکشی ساختمان باید به نحوی باشد که بالای آن یک لوله تهویه که سطح آن بالای سقف قرار گرفته، نصب شود. هوا باید به آسانی از لوله ها عبور کند و بوی نامطبوع را به بیرون ساختمان هدایت نماید. علاوه بر آن این سیستم باید از بازگشت فاضلاب به دلیل سیل یا موارد دیگر به لوله کشی ساختمان جلوگیری کند.


هنگام نصب وسایل و تجهیزات گرمایشی باید به این نکته دقت کرد که انبساط آب و درجه حرارت آن به لوله ها آسیب وارد نکند.

استفاده از سیفون در لوله های فاضلاب امری بسیار ضروری است. سیفون ها از ایجاد بوی بد فاضلاب در ساختمان جلوگیری می کنند و مانع از بیرون آمدن حشرات می شوند. سیفون ها باید به شیوه ای استاندارد نصب و راه اندازی شوند.


در فصل زمستان باید از لوله های نصب شده مراقبت نمود تا دچار یخ زدگی و انقباض نشوند.


در صورت استفاده از لوله های پلیمری باید از آنها در برابر نور خورشید محافظت شود تا دچار آسیب نشوند.


شیب بندی لوله ها خصوصاٌ لوله های فاضلاب امری بسیار مهم در لوله کشی ساختمان به شمار می آید. برای توزیع آب در یک شبکه، محل قرارگیری منبع باید بالاتر از محلی که آب به آن هدایت می شود، باشد. این شیب باید هم در لوله های آب و هم در لوله های فاضلاب رعایت گردد تا مانع از گرفتگی لوله ها شود.


بر روی لوله های انتقال آب و فاضلاب نمی توان وزن اضافی اعمال نمود زیرا منجر به آسیب دیدن آنها می شود. از این رو نباید وزن شیرآلات، کلکتورها، شیرهای اصلی و فرعی و … را روی لوله ها انداخت.


در صورت لوله کشی در فضای باز باید از یک عایق مناسب برای محافظت از لوله ها در برابر عوامل مختلف استفاده شود.


(0) نظر

نحوه محاسبه قوطی های پروفایل

يکشنبه بیست و ششم 5 1399

این دسته از محصولات در ساختمان ها ، سازه های فلزی و جرثقیل های گیت و بلند ، جایگزین مناسبی برای بخش های دست ساز از گل میخ ، تیرها و گوشه ها هستند. استفاده از قوطی های فلزی (جعبه) نقش بسیار مهمی در کیفیت ، استحکام و سبکی سازه های فلزی دارد.


نمایه محصولی کاربردی برای قاب بندی فلزی است که به طور گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در کنار نمایه ها ، آنها در سازه های مدرن از جمله ساخت و ساز نقش اساسی دارند و می توان از آنها برای ساخت درب و پنجره ، نرده های فلزی ، پل ها و… استفاده کرد که به دلیل استفاده گسترده از پروفایل ها ، می بینیم که آنها در کشور تولید می شوند. اشکال و دسته بندی های مختلف ، بنابراین آهن توزیع در تلاش است تا از طریق جدول وزن پروفیل ها به شما کمک کند تا نتوانید وزن هر محصول را از دست دهید. ابعاد و ضخامت هر یک را اندازه گیری کنید تا در هنگام خرید بهتر بتوانید محصول خود را انتخاب کنید. ناگفته نماند که پروفیل ها در هر دو حالت باز و بسته طبق استاندارد DIN 59411 ، JISG 3466 و DIN 2395 مطابق جدول در این بخش تولید می شوند.


وزن پروفایل


وزن پروفیل بر اساس چندین مؤلفه محاسبه می شود ، یعنی ضخامت ، طول و نوع ساختار محصول که هر کدام در جای خود باعث افزایش وزن پروفیل می شوند. همانطور که می دانید آهن یکی از عناصر سنگین طبیعت است که در قلب معادن سنگ آهن استخراج می شود. وزن پروفیل ها را می توان با توجه به چگالی و جرم این عناصر محاسبه کرد ، وزن دقیق آنها را می توان در طول محاسبات ریاضی اندازه گیری کرد. ماشین حساب آهن فرمول ریاضی را برای شما محاسبه کرده است تا بتوانید وزن آن را به صورت دستی محاسبه کنید ، بر اساس آن می توانید وزن هر یک از محصولات خریداری شده را مطابق جدول زیر محاسبه کنید.

(0) نظر

ورق گالوانیزه چیست؟ و عمر مفید این ورق ها چقدر است؟

يکشنبه بیست و ششم 5 1399

اگر بخواهیم در مورد ورق گالوانیزه تعریف مختصری داشته باشیم ، آن را به شرح زیر معرفی می کنیم: در صنعت تولید انواع ورق ، اگر ورق های با ضخامت مشخصی که روی آن آلیاژ قرار گرفته است را می سازیم ، به آن ورق گالوانیزه گفته می شود. ، انواع ورق های آهنی و همچنین این فولاد به روش های مختلفی تولید می شود ، اما روش های مقرون به صرفه ای برای تولید هر محصول وجود دارد ، و ورق گالوانیزه نیز از این قاعده مستثنی نیست ، زیرا اگر از روش غوطه وری آهن در استخر مذاب استفاده شود ، می توان آن را به عنوان یک روش استفاده کرد. این یک روش معمول و اقتصادی است که اگر از این سبک استفاده شود ، تمام سطح با روی آن پوشانده می شود. مطمئناً استفاده از روکش آلیاژ روی مزایایی دارد که می توان به آنها اشاره کرد ، از جمله عدم زنگ زدگی و پوسیدگی ورق های آهنی.

از طرف دیگر ، اگر این روش تولید در دستور کار باشد ، قدرت و دوام محصول افزایش می یابد ، به همین دلیل ورق های گالوانیزه نسبت به سایر انواع ورق های آهن عمر طولانی تر دارند ، تولید این محصولات فلزی از 0.20 تا متغیر است. 4 میلی متر و عرض ورق گالوانیزه بین 100 تا 1.25 سانتی متر است ، البته این اعداد به معنای این نیستند که فقط در این اندازه ها در دسترس هستند بلکه بسته به نیاز متقاضی به راحتی قابل تغییر در هر سایزی می باشند ، در صورت تمایل استحکام بیشتر ورق فولادی ، مقدار روی مورد استفاده روی آن باید بیشتر از گذشته باشد. تاکنون توضیحات مختصری در مورد ضخامت این محصول و ورق گالوانیزه داده ایم تا اطلاعات بیشتری در مورد انواع مختلف ورق های آهنی و ورق های گالوانیزه بدست آوریم.

مزیت و عمر ورق گالوانیزه در مقایسه با انواع مختلف ورق آهنی چیست؟

به طور معمول ، به منظور تولید ورق گالوانیزه و انواع مختلف ورق آهن ، آزمایش هایی برای تعیین معایب و مزایای آن با استفاده از این مطالعات انجام می شود. مطالعات انجام شده روی ورق گالوانیزه نشان داد که دوام این محصول نزدیک به 50 است. سالها تخمین زده شده است ، اما اگر می خواهیم در مورد عمر مفید صحبت کنیم بهتر است این واقعیت را بپذیریم که عمر مفید ورق گالوانیزه 20 تا است 30 سال و بقیه به عنوان عمر مفید این محصول شناخته نمی شود. گفتنی است در صورت استفاده از ورق های دیگر ، حداکثر عمر مفید آنها در 2 تا 11 سال به پایان می رسد ، البته اگر رنگ روکش شده و با کمی دقت عمل کند ، عملکرد آن را افزایش می دهد.

البته برای حفظ بهتر و بیشتر انواع ورق های آهنی ، باید تمهیداتی برای طول عمر بیشتر در نظر گرفته شود. لازم به ذکر است که مزیت ورق گالوانیزه نه تنها ماندگاری طولانی است ، زیرا بسیار مقرون به صرفه است ، البته این را باید در نظر داشته باشید که هنگام خرید ورق گالوانیزه ، گران تر از انواع مختلف ورق های آهنی است ، اما به دلیل آسیب و آسیب کمتری نسبت به انواع مختلف ورق های آهنی ، به مرور زمان مشکلی برای شما ایجاد نکرده و از آنجا که این محصول از دوام و استحکام بالایی برخوردار است. از نظر هزینه ای به دلیل قیمت ورق گالوانیزه مناسب و مقرون به صرفه است ، این باعث می شود در معرض آسیب کمتری قرار بگیرد و مصرف کننده نیازی به نگرانی در مورد آن نداشته باشد. بنابراین بسیاری از افراد به دلیل قیمت بالا ترجیح می دهند از ورق گالوانیزه استفاده کنند. زیرا به مرور زمان برای آنها اقتصادی است و معمولاً افرادی که آینده نگر هستند از این محصول استفاده می کنند.

(0) نظر

تولید میلگرد کامپوزیت

سه شنبه دهم 4 1399


FRP یا کامپوزیت به نوعی الیاف با کارایی بالا گفته میشود که در بستری از رزین های پلیمری قرار گرفته است، این موراد در برابر رطوبت و عوامل شیمایی و مکانیکی مقاوم هستند، و در برابر عوامل الکترومغناطیسی عایق هستند. 
قیمت این مقاطع در مقایسه با قیمت میلگرد معمولی متفاوت است و این سازه ها ساختاری کاملا متفاوت از انواع معمولی هم دارند، این مقاطع دارای خاصیت مکانیکی و الاستیکی هستند و تحت تاثیر خاصیت بتن هم قرار نمیگیرند. مثل فولاد دچار خوردگی نمیشوند. از این مقاطع در کشورهایی مانند: آمریکا، ژاپن وکانادا استفاده میشود.

 

میلگردهای FRP موجود در بازار

امروزه میلگردهای FRP در بازار را با استفاده از الیافت ممتد و با کارایی بالا مثل: الیاف شیشه، کربت، آرامیدو.. میساند و در داخل بستری پیلمری جایگذاری میکنند. 

برای دریافت قیمت ورق سیاه، قیمت لوله مانیسمان و سایر مقاطع فولادی با کارشناسان فولاد فیدار تماس بگیرید. 

(1) نظر

تعمیر قفل دیجیتالی

شنبه بیست و چهارم 3 1399

همانطور که در مقالات قیلی سایت گفتیم قفل دیجیتالی نسل جدیدی از قفلهای درب های ورودی ساختمان ها و آپارتمان ها است که برای دسترسی سریعتر و آسان تر و همچنین افزایش امنیت بر روی دربها نصب میشود، معمولا برخلاف قفل های مکانیکی که تنها از یک مغزی مکانیکی ساخته شده اند این قفل ها از سیستم های متنوع و پیچیده تری ساخته شده اند. که میتوانند امنیت بالاتر و ارامش خاطر را برای شما به ارمغان بیاورند.

این قفل ها از مکانیزم های مختلفی برای حفاظت از درب های ورودی استفاده میکنند، که شامل: شناسایی رمزی، اثرانگشت، مگنت، کارتهای مغناتیسی و تشخیص چهره هستند.

 • همچنین قفل هوشمند یا همان دیجیتال از سیستم های امنیتی پیچیده ای نیز استفاده میکند که برخی از انها مواردی مانند:
 • سیستم ضد شوک: به این معنی که قفل در اثر وارد شدن شوک یا نیروی الکتریکی غیر مجاز از کار نخواهد افتاد.
 • سیتم اعلام حریق: در زمان آتش سوزی این سیستم شما را با خبر خواهد کرد تا بتوانید به موقع از خانه خراج شوید.
 • قفل خودکار: این سیستم حتی اگر فراموش کنید پس از خروج از خانه درب را قفل کنید، پس از ۳ ثانیه درب را به صورت خودکار قفل خواهد کرد.
 • قفل کودک: این سیستم شما را در نگهداری از کودکانتان یاری خواهد کرد، به این معنا که دیگر نیازی نیست نگران بیرون رفتن کودکتان از خانه باشید.

(0) نظر
X